MONDIACULT 2025: Cultuur als de ontbrekende SDG

7 oktober 2025

Van 29 september tot 1 oktober 2025 kleurde Barcelona drie dagen lang als mondiale hoofdstad van cultuurbeleid. Cultuurministers uit meer dan 150 landen, samen met honderden vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties, UNESCO-experts, academici, kunstenaars en jongeren, kwamen samen voor de MONDIACULT Wereldconferentie over Cultuurbeleid en Duurzame Ontwikkeling. De ambitie: bouwen aan een wereldwijde culturele agenda en cultuur erkennen als volwaardige pijler van duurzame ontwikkeling, met een eigen plaats in de nieuwe post-2030 agenda van de Verenigde Naties.

De conferentie maakte de balans op en mobiliseerde tegelijk nieuwe energie: hoe staan we er wereldwijd voor op het vlak van cultuurbeleid, en welke stappen zijn nodig om cultuur veerkrachtig en inclusief te verankeren in onze wereld van morgen? MONDIACULT rondde eensluidend af met de gedeelde inzet en draft voor ‘The Culture Goal' in de toekomstige Sustainable Development Goals (SDG's), en een ‘outcome document’ dat negen thema’s prioritair naar voren draagt.

Werkplaats immaterieel erfgoed was erbij, samen met andere collega’s vanuit Vlaanderen en België, en net als 30 andere ngo's die geaccrediteerd zijn vanuit de UNESCO 2003 Conventie voor immaterieel erfgoed.

Lees hier binnenkort een ruimer verslag en duiding.

Méér weten? Dan kan je op 20 oktober ook deelnemen aan het symposium dat in Vlaanderen georganiseerd wordt rond MONDIACULT en 20 jaar UNESCO Conventie voor culturele diversiteit.

Openingceremonie van Mondiacult 2025 | © UNESCO